Kara Yolu Taşımacılığının Önemi

Lojistik sektörünün tarihi incelendiğinde kara yolu taşımacılığının günümüzde kullanılan tüm lojistik süreçlerin lokomotifi olduğu görülmektedir. Lojistik modellerinin tümü doğrudan veya dolaylı olarak kara yolu taşımacılığına entegre sistemlerdir.

Kara yolu taşımacılığı, güvenilir, esnek ve fiyat açısından diğer taşıma modellerine göre daha cazip bir modeldir. Kara yolu taşımacılığının en büyük avantajı yüklerin kapıdan kapıya taşınabiliyor olmasıdır. 

Kara Yolu Taşımacılığında Dota Lojistik

İnnovatif çözümleriyle taşımacılık ağında sınırsız hizmet!

Dota Logistics olarak 2000 yılından günümüze kara yolu taşımacılığında 700 kişilik uzman ekibimiz ve genç araç filomuz ile iş ortaklarımızın tüm lojistik süreçlerini istenilen yer ve zamanda sorunsuz bir şekilde yürütmekteyiz. Sahip olduğumuz enerji ve kara yolu taşımacılığındaki bilgi birikimi ile iş ortaklarımızın karşılaşabileceği tüm sorunları önceden analiz edip gerekli aksiyon planlarını ilgili ekipler ile paylaşmaktayız.

Dota Logistics, Wiesbaden, Gebze ve Ankara’da olmak üzere 3 depo alanı ve +200 mega treyler ile kara yolu taşımacılığında otomotivden tekstile, elektronikten proje taşımacılığına ve parsiyel taşımacılığa kadar tüm ürünler için butik bir hizmet vermektedir.